המאמר נכתב באדיבות חברת מאסטרולייזר הסרת קעקועים http://www.maestrolaser.com המתמחים בהסרת כל סוגי הקעקועים

ישנן הרבה סיבות שבזכותם אנשים מחליטים לעשות קעקוע על עור גופם החל מסיבות דתיות כמו בהודו, סיבות ואפנתיות, אהבה שורצים להנציח וסיבות אישיות. במהלך ההיסטוריה ניתן לראות כי נעשו שימושים רבים בקעקועים בהרבה תרבויות בעולם. אחד החסרונות המשמעותיים ביותר בקעקוע הוא שלא ניתן להסיר אותו אך כיום בזכות טכנולוגיה חדשנית ניתן להוריד קעקוע בדרך יחסית פשוטה.
הסרת קעקוע
בעבר הסרת קעקועים התבצעה בדרך לא נעימה, במהלך הורדת הקעקוע נדרש לקלף את העור בעזרת מלח או ממש חיתוך של פיסת עור. בהרבה מקרים התהליך השאיר צלקות על העור והיה כרוך בכאבים רבים. היום כאמור, ניתן להוריד קעקוע בתהליך פשוט יחסית

ולחסוך את כל מסכת הכאבים. הסרת קעקועים בלייזר נחשב לתהליך בטוח ופחות כואב, במהלך הניתוח ניתן להרגיש אי נעימות מינימלית תוך כדי הגעה לתוצאות מצוינות.

קעקוע

 

תהליך הטיפול

דבר ראשון שחשוב לעשות בתחילת התהליך הוא להתייעץ עם רופא. במהלך התהליך מאבחנים את סוג העור וסוג הגוונים (הצבעים) בהם נעשה שימוש ליצירת הקעקוע. במהלך הטיפול חושפים את העור לסדרה של פולסים של אור. החשיפה הזו מפרקט פיגמנטים מזעריים הנמצאים בתוך העור. בשלב הבא הפיגמנטים מתפרקים בתוך העור בצורה טבעית לחלוטין לאחר מספר שבועות. במהלך הטיפול מרגיש המטופל אי נעימות או צריבות בעור, בהרבה טיפולים משתמשים בחומר העוזר לאלחש את הכאבים ומצמצם את תחושת האי נעימות.

הטיפול עצמו נפרס לתקופה ארוכה יחסית, בדרך כלל לאורך מספר שבועות כאשר יש רווח בין כל טיפול. בדרך כלל מדובר בלפחות 2 טיפולים עד 4 מקסימום. במקרים מסוימים, כאשר מדובר בקעקועים גדולים או קעקועים שנוצרו בצבעים או חומרים שקשה לעבוד אתם ידרשו מספר גדול יותר של טיפולים.

האם הטיפול בטוח?

 

זה נכון שהרבה אנשים חוששים מהתוצא הסופית שלאחר הסרת הקעקוע. הרבה אנשים לא יודעים אך התוצאה הסופית תיראה, האם תישאר צלקת? האם יש תופעות לוואי של כאבים ועוד.

הסרת קעקועים בלייזר נחשבת לשיטה בטוחה מאד, השיטה מסיגה תוצאות חיוביות של 90-100 אחוז של הצלחה עם מינימום של כאבים.

הצבעים שקל לטפל בהם הם כחולים או שחורים שימוש בגוונים נוספים כגון ירוק, אדום וכדומה יכולים לגרור קשיים ודורשים התאמה עבור גוונים אלה.
לסיכום
היום, הסרת קעקועים נעשית כמעט ללא כל בעיות, קשיים, כאבים ותופעות לוואי. השיטה עצמה אינה פולשנית ונחשבת לשיטה פשוטה עם תוצאות חיוביות ומצוינות. הטיפול בלייזר מבטיח הסרה של קעקוע ללא פגיעה בעור.