אנו נוכחים לעובדה שרוב האנשים לאחרונה מתלוננים מכאבים או בצוואר או בראש . אין אף אחד בעולם שלא חווה לפחות אחת מהתופעות הללו ולכן הרבה אנשים מחפשים דרכים וכל מיני טיפולים לבעיות הצוואר וכאבי הראש .

שחרור שרירים זהו מושג רפואי הקשור לטיפולים בכאבים הנגרמים עכב התכווצויות של שרירים ופירושו הרפיתו והרגעתו של השריר . שרירים עלולים להיות מכווצים והלחץ עליהם מאד גבוה ההרפיה של ההתכווצות הזו משחררת את לכידתם של השרירים  על מנת שיחזרו להיות במצב הנורמלי ויעבדו בלי שום לחץ …

הגורם העיקרי לכאבי ראש ולכאבי צוואר זהו הלחץ והמתח אשר מגבירים את קצב עבודת השרירים דבר שיוביל ללכידתם של שרירים אלו והתכווצותם והתוצאה כאבים בצוואר המלווים בכאבי הראש המורגשים בחלקו האחורי .

ישנה היום מודעות רבה מאד באפשרויות הטיפול החשובים המתמקדים בעיקר בהרפייה גופנית ורוגע נפשי אשר נעשה ע"י תרגילים המהווים דרכי התנהגות עם הגוף בצורה עדינה בריאה וטיפולית שעוזרים בהקלת הכאב ומשפיעה על המצב הנפשי בצורה טובה  .

 נציג בפניכם כמה תרגילים ודרכי התנהגות להקלה על כאב, הרפיית שרירים , ושינוי מצב הרוח  :

  •  הליכה – הליכה יומית ברגל למשך חצי שעה לפחות , זהו חוג חינמי מתאים לכל אחד ! …
  •  שחיה – שחיה נחשבת לאחד הפתרונות ותרגילים שיכולים לסייע לכאבים בראש בגב ובצוואר …
  • היוגה – היא השיטה שתלמד אותכם איך נשימה נכונה ודרכי נשימה שונים יכולים לגרום להחלמה ולהקלה בכאבים .
  • טאי צ'י – תרגילים בד"כ לשימוש צעירים וילדים יותר , אומנות הלחימה הסינית , עובדת על פי עיקרון של למידת נשימה נכונה על מנת לשמור על הגוף ולהרפות אות .
  • תרגילי מתיחה – מתיחה של מקומות שונים בגוף כמו למשל שכיבה ומתיחת כל הגוף .
  • הרמת משקולות – הפעלת שרירים אשר התכווצו בדלקת המפרקים , אך מצריך מומחה להדרכה .
  • תרגילי אירופיקה – עוזר לזרימה של כלי הדם , כושר ומצב רוח טוב.
  • יחסי מין –  כן נכון ! , מה שקראתם נכון מאד – יחסי מין גורמים להנאה שגורמת למצב רוח טוב , גם נחשבים לתרגילים גופניים המסייעים בעבודת השרירים וזרימת הדם בכל חלקי הגוף .

מקרים שבהם הכאב בלתי נסבל – מומלץ לנשום עמוק למשך חמש שניות,  ללחוץ באותו זמן על איזור הצוואר האחורי,  ואחרי החמש שניות להוציא את האוויר באיטיות מהפה , לחזור על אותה פעולה כמה פעמים מפני שזה תרגיל שמוביל להרפיה של הצוואר, העצבים,  והכתפיים על מנת להקל על כאבי הראש ולהסיר את המתח. במקרה והכאב חוזר אחרי זה , רצוי לשים פיסת בד רטובה עם מים חמים על הצוואר למשך חמש דקות אשר זה מרגיע באופן מלא וללא כאבים.

 נושאים קשורים :