כשמגיע  נעלי נוחות לגברים ונשים

קיימת אמרה ידועה: "בשביל היופי צריך לסבול". ובכל פעם כאשר אתן שואלות את עצמכן מדוע אתן מתהלכות על אותו עקב דקיק הגורם לכאבים קשים בכף הרגל אתן חוזרות ומשננות את אותה אמרה. ואילו אתם הגברים, מעוניינים להיראות הכי מדליקים שיש ולנעול את נעלי המותג היוקרתי אשר לוחצות על כף הרגל מכל כיוון. אותם כאבים בכפות הרגליים משליכים על שאר חלקי הגוף ושמירה על יציבה נכונה הופכת לבלתי אפשרית. ובכן, לכל האוכלוסייה הזו קיימת בשורה בענף הנעליים והיא נעלי נוחות לגברים ונשים ! נעלי נוחות הינה הגדרה עבור נעליים אשר ההתמקדות בהן היא עיצוב ואימום מסוים אשר גורמים לנעל להיות נוחה במיוחד ולעיתים אף אורתופדית.

נעלי נוחות – על מה הדגש ?

כאשר מייצרים נעלי נוחות מקפידים על מספר דברים. בבואכם לקנות נעל נוחות מומלץ לבדוק שנתונים אלו אכן קיימים בנעל.

  • שקע עמוק במיוחד באזור העקב ולעומתו הגבהה באזור מרכז המדרך- השקע באזור העקב תורם לשמירת כף הרגל על צורתה הטבעית ולתמיכה בעקב ואילו מטרת ההגבהה הינה הפחתת הלחצים מאזור זה בכף הרגל.
  • תמיכה בולטת בקשת כף הרגל- תמיכה זו מאפשרת חלוקה נכונה של משקל הגוף על פני כף הרגל ובכך מופחת הלחץ על עמוד השדרה.
  • מדרסים
  • מדרך נשלף הניתן לניקיון.
  • אפשרות הוספת מדרס אורתופדי.
  •  תחושת גמישות המתקבלת באמצעות סוליה אשר עשויה מחומרים גמישים כגון שעם וגומי.

נעלי נוחות אורתופדיות

נעלי נוחות אורתופדיות, כמו נעלי בירקנשטוק, מומלצות לאנשים אשר סובלים מכאבים בכף הרגל או מבעיה רפואית כלשהיא אשר מחייבת נעילת נעלי נוחות אורתופדיות. כל אדם המעוניין לרכוש נעליים אלו זקוק לאבחון על מנת למצוא את הנעל המתאימה לו ביותר. מטרת האבחון הינה איתור המקומות הבעייתיים בגוף ועל פי איתור זה קביעת האזורים בכף הרגל אשר הוא זקוק לתמיכה בהם.

ומה לגבי אופנתיות ?

אם בעבר ענף נעלי הנוחות התמקד בעיקר באוכלוסיית הגיל השלישי אשר מתקשים בהליכה, הרי שכיום מודעים לחשיבות נעלי הנוחות ושמירה על יציבה נכונה גם בקרב הדור הצעיר. כך, השכילו חברות נעליים רבות ליצור קו נעלי נוחות אופנתיות לגברים ולנשים. בין אם נעלי עקב או נעליים לגברים, נעליים לבוקר או נעליים לערב– ניתן למצוא הכל. כמו כן, נפתחו חנויות ורשתות חדשות המיועדות לנעלי נוחות אך ורק לגיל צעיר כך שמגוון נעלי הנוחות הוא רחב ביותר.

ולסיום, חשוב להדגיש נעלי נוחות אורתופדיות מחויבות בתו תקן. לכן, מומלץ טרם הרכישה לשים לב האם קיים תו תקן אשר ברוב המקרים מופיע על הקופסא.

לפרטים אודות זכיינים