דיקור סיני

 דיקור סיני ואמצעי טיפול טבעיים הינם משיטות הטיפול שמשחקות תפקיד חשוב בלהיפטר מכאבי צוואר וגב תחתון ומסייעות למטופל לממש את הפעילויות בצורה טבעית. הדיקור הסיני מתבצע באמצעות מחטים דקות מאד הנדקרים ומוכנסים למקומות מסוימים בתוך גוף האדם כדי לטפל במחלות מסוימות או למנוע אותם.

הסינים מאמינים שדיקור סיני עובד על החידוש של איזון הגון, ועל האנרגיה -שנקראת צ'י בסינית- העוברת במסלולים רבים ושונים בתוך הגוף, שמסיבות שלא ידועות כמה מהמסלולים האלו נפגעים מה שיכול להשפיע על מעבר האנרגיה הזו ה"צ'י" , באמצעות הדיקור הסיני אפשר להחזיר את האיזון למקומות מסויימים של אותם מסלולים שנפגעו ובכך המסלולים יאפשרו מעבר לאותה אנרגיה בלי שום הפרעה. בהתחלה הסינים קבעו 365 נקודות של מסלולים המפוזרות בכל הגוף שאפשר להכניס את המחטים בתוכם אך מספר נקודות אלו עלה מאד במשך השנים כתוצאה מהתפתחות הטיפול בדיקור הסיני.

שיטת הטיפול הזו מסתמכת על מיקומם של הנקודות והזווית שבה תוחדר המחט, לכן מי שמתעסק בסוג זה של טיפול צריך לעבור התמחות והכשרה מקצועית רחבה בנושא כדי להגיע לתוצאות רצויות. ישנם מטפלים שלא משתמשים במחטים אלא הם מעדיפים לטפל בשיטה של מדיטציה ע"י שכיבה על דשא וללחוץ במקום של הנקודות או זרם חשמלי קל להגדיל את השפעת הטיפול.

הדיקור הסיני משמש כטיפול יעיל ומיוחד לכאבי גב וצוואר , כאבי ראש, מגרנה, צירי לידה, לטיפול בבעיות מפרקים והתכווצות שרירים. וכמו כן משתמשי בשיטה זו כדי לגמול אנשים מעישון, השמנה, לחץ נפשי, דאגות ודכאון. ויש לה תפקיד חשוב מאד בטיפול בבחילות עקב הריון מאחר ואסור ליטול תרופות בתקופת ההריון. זמן הטיפול משתנה ממטופל לאחר לפי מידת הכאב, מטופלים יכולים להגיע לשלושה טיפולים בשבוע לכל היותר, או פעם אחת בחודש.

סוג זה של טיפול נחשב לאחד התחומים החשובים במערכת הבריאות שנקרא רפואה מסורתית, רפואה זו מסתמכת בטיפולים על זירוז מערכת החיסון בגוף כדי שהגוף ישתמש בה על מנת שיטפל בבעיות שנגרמות לאיברים חיוניים בתוכו וזה תלוי באיזון ועקביות הזרם של האנרגיה בגוף. אם מחזירים את האנרגיה למסלול שלה בלי הפרעות אז הבעיה נפתרת והכאב נעלם.

כמעט ואין תופעות לוואי לשיטת טיפול זו לכן מומלץ להתייעץ עם הרופא שלכם במקרה ויש כאבי צוואר או גב , השיטה מאד מומלצת.