בעידן המודרני בו אנו חיים, אין כמעט אדם שיושב שעות רבות מול המחשב ולא סובל מבעיה אורטופדית כזו או אחרת.

חלק מהבעיות נוצרות כתוצאה מפציעות ספורט חוזרות, משלבות דלקות כאלה ואחרות כך שהבולטות ביניהן הן בעיות צוואר (צוואר שנתפס כל הזמן, צוואר שמוגבל בתנועה שלו, צוואר כואב), בעיות כתפיים כמו כתף קפואה למשל, בעיות גב ועמוד שדרה כמו בלטי דיסק ופריצות דיסק ובעיות ברכיים כמו מיניסקוס למשל.

רבים מאיתנו ינסו קודם כל את הגישה הרפואית הקונבנציונלית, יגשו לאורטופד מומחה, יקבלו הפניה לפיזיותרפיה, ינסו עיסויים וטיפולים משלימים כמו דיקור, שיאצו ועיסויים לסוגיהם. כל אלה הינם טיפולים חיצוניים הנעשים על ידי בעל מקצוע, אך לכם לרוב אין שליטה על הטיפול ועל אם הוא מצליח לעזור לכם או לא.

 

אז מה אם מדובר במשהו הרבה יותר עמוק מזה? מה אם הבעיות שלכם נוצרות בכלל כי אתם לא הולכים נכון, לא רצים כמו שצריך, לא יושבים על הכסא המשרדי שלכם כמו שהייתם אמורים לשבת וגם לא עומדים לפי המבנה האנטומי של הגוף שלכם? בשביל זה המציאות לפני יותר ממאה שנה את שיטת אלכסנדר.

הרי כשאנו יושבים מול המחשב למשל באופן אוטומטי בלי שבכלל נשים לב העיניים שלנו זזות קדימה לכיוון המסך ומושכות איתן יחד את הצוואר.

 

הדבר גורם לכך שהצוואר שלנו במשך שעות בכלל לא נמצא במקום הנכון מה שיוצר עומס מטורף על עמוד השדרה.

במקביל אנו מפתחים לעצמנו עם השנים כל מיני הרגלים מגונים ואז נוצר מצב של חוסר איזון בגוף.

שיטת אלכסנדר באה להחזיר את הנפש לגוף וללמד אותנו מחדש איך הגוף שלנו בנוי מבחינה אנטומית.

השיעור מתבצע בשיטת אחד על אחד או בקבוצות כאשר המדריך מושיב אתכם על כסא וגורם לכם לצפות בדרך שבה אתם רגילים לשבת, רגילים לעמוד ורגילים ללכת.

הרעיון הוא ללמד אתכם את הטעויות שגורמות לכל אותם כאבים ולאט לאט באמצעות תרגילים, מודעות והבנה אנטומית בסיסית של מבנה הגוף לגרום לכם לתקן את כל אותם הרגלים מזיקים.