כיום ניתן למצוא הרבה אנשים שיש להם בן משפחה אשר דורש טיפול סיעודי וזקוקים לרמות שונות של טיפול בסיעוד. כיום קיימת מגמה אשר הופכת וגובר של רכישת מיטות סיעודית. מטרת רכישות של המיטות הסיעודיות הוא לאפשר טיפול נוח ויתרה מכך – טיפול איכותי.

חשוב להחליט האם המיטות הסיעודיות שרוכשים יהיו מיטות חשמליות. יש לקחת בחשבון שאם רוכשים מיטות שהינן חשמליות שיהיו מיטות חשמליות המחיר יהיה גבוה יותר ממיטות סיעודיות רגילות אך מדובר על מיטות יותר נוחות כיוון שמיטות אלו מאפשרות למטופל לדאוג לעצמו ולהתאים את המיטה לצרכיו מבלי שיצטרך לבקש עזרה מאדם אחר.

מיטות סיעודית – למה אדם זקוק לזה?

לצערנו, אנשים רבים זקוקים למיטות סיעודיות כיוון שהם מגיעים למצב סיעודי, מצבים אלו אינם ניתנים לשיטה. אנשים רבים אינם מודעים לכך אך אדם אשר מגיע למצב סיעודי איננו זקוק רק למטפל שיתמוך בו ויעזור לו לאורכו של כל היום הוא זקוק רק לציוד סיעודי כאשר ציוד זה הן המיטות הסיעודיות.

המיטות הסיעודיות עובדות על ידי גלגלים ולכן הן יכולות להתכוונן לכל מיני מצבים שונים. מיטות אלו הן בעלות תוספות ובשל כך הן מצליחות לספק גישה קלה ואף נוחה לטיפול. לצורך העניין כאשר מטפל סיעודי צריך להעביר אדם שאיננו יכול לקום מהמיטה בעצמו ולהביא אותו למקלחת, מיטות אלו מקלות רבות על המצב כאשר אפשר להביא את המטופל עד למקלחת עם המיטה.

בחירת המיטה הסיעודית

אחת הבחירות הטבעיות של משפחות רבות שמחפשות מיטות טיפול סיעודיות עבור יקריהן  הן מיטות חשמליות וזה בשל היכולת של האדם המשתמש במיטה לבצע כל מיני התאמות להן הוא זקוק. כמו כן, משפחות לא יכולות להרשות לעצמן את מחירי המיטות הסיעודיות החשמליות וניתן תמיד לחסוך כסף ברכישת מיטה סיעודית.

אז אילו אופציות קיימות כאשר רוצים לחסוך כסף? ובכן, ניתן תמיד לחפש אחר מיטות שהינן סיעודיות משפוצות, מיטות שהינן סיעודיות והן משפוצות או לחילופין שהן מיטות מיד שנייה. חשוב תמיד לזכור – שככול שרוכשים מיטה סיעודית "זולה יותר" האיכות שלה (סביר להניח) ירד. כמו ניתן למצוא מיטות בכל מיני מחירים אך על מנת להגיע אל המחיר האטרקטיבי והמשתלם ביותר יש לבצע את ההליך המתבקש והמוכר – “סקר שוק".

בזכות "סקר שוק" ניתן לבדוק אילו מיטות שהינן סיעודיות קיימות בשוק, אילו מיטות זולות יותר ואילו נחשבות כיותר יוקרתיות, אילו מהמיטות מומלצות, אילו שירותים כל אחת מהמיטות מספקת. מומלץ תמיד לבצע השוואות מחירים בין ביצועי המיטה לבין המחיר ולבחור כך את המיטה המשתלמת ביותר על פי קריטריונים אלו.