יש כמה קריטריונים חשובים שלפיהם בוחרים מזרן ולא מוותרים עליהם:

  • חומרים שאינם גורמים לרגישויות ולאלרגיות, במיוחד כאשר הם נעשים מכימיקלי שמפריעים לאנשים בדרכי הנשימה. כמו כן, חומרים שסופגים יותר אבק ולכלוך והופכים למרבץ של בקטריות וחיידקים בגלל החומרים שמצטברים בהם אכן לא מבטיחים היגיינה רבה. זה הכל מבוסס על חומרים טבעיים ונושמים, כאלה שאפשר לנקות בקלות ולתחזק בצורה משביעת רצון לדוגמה לטקס, ויסקו ומזרני קפיצים באיכות גבוהה.
  • נוחות ויציבה נכונה הם חשובים מאוד באותה מידה. מזרן נוקשה מדי לא מעניק לכם את הנוחות והגמישות שנדרשת בהתאמה למבנה הגוף שלכם. לעומת זאת מזרן גמיש מדי ורך לא יכול לספק לכם יציבה טובה ותמיכה בגוף שלכם. הגוף צריך להרגיש שיש בסיס איתן שהוא לא שוקע לתוכו, אלא תומך בנקודות החשובות ביותר בשלד, בעמוד השדרה ובאגן הירכיים. חייב להתייחס לאזורי הנוחות שלכם.
  • עמידות לאורך זמן היא חובה. השקעים המוכרים במזרנים ותיקים מוכיחים שלמרות שיש בוודאי שחיקה, ככל שהמזרן מאבד את הצורה שלו מהר יותר כך הוא מוכיח שהוא לא עשוי מחומר איכותי. מזרן איכותי וטוב של חברה מוכרת ומקצועית בענף המזרנים, אינו מאבד את הצורה שלו בצורה כזאת ולכן מומלץ למי שמחפש מזרן שלא צריך להחליף בתכיפות.
  • חומר נושם שאינו גורם להזעה ולהצטברות רטיבות ולחות בגלל הזעה וחוסר אוורור. מהבחינה הזאת מזרן ויסקו הוא מסוג המזרנים שמאפשרים לכם לנשום בקלות דרך העור מבלי שהנקבוביות יסבלו מחומר סינתטי שגורם להזעה במיוחד במדינה חמה כל כך, אבל לא רק ויסקו, צריך להבין שגם מזרני הלטקס והקפיצים כאשר הם ברמה גבוהה, מספקים סירקולציה של אוויר לגוף.
  • תמיכה טובה בגוף על ידי מזרן איכותי נגרמת בזכות חלוקת המשקל הנכונה על המזרן, מבלי ליצור לחץ גדול על העורף ועמוד השדרה או לגרום לכאבים בגלל לחץ לא נכון. מזרן איכותי נבנה בעזרת שיטות מתקדמות וכולל כמה שכבות שבונות היטב את יכולת התמיכה שלו בגוף, ובכך מבטיח לכם גם יציבות וגם עמידות.
  • מזרן איכותי אינו גורם לעצירת הדם באיברי הגוף בגלל נוקשות רבה מדי ולחץ על כלי הדם בזמן השכיבה עליו. הוא מאפשר לכם שנת לילה טובה ונינוחה שבה כל הגוף שלכם מקבל את ההרפיה שנחוצה לו על מנת להתחדש ולהתרענן אחרי יום עבודה קשה.

חשוב לזכור, בחירת מזרן היא בחירה שאין לזלזל בה, הזמן שאתם נמצאים במיטה הוא בממוצע 7 שעות ביום ואף יותר.
החלטה על מזרן צריכה לבוא לא רק משיקול כספי, גם משיקול בריאותי.
שינה טובה יכולה לשפר לכם לא מעט את חיי היום יום.

לסיום, מומלץ לפנות לחנויות המתמחות במכירת מזרנים. כנסו למספר חנויות, שכבו על כמה מזרנים, הרגשו את הנוחות. קנה מחברה רצינית ומוכרת ששמעת עליה ועל השירות האיכותי שלה. קניה זהירה וסבלנית, תשפר את הסיכוי לקבל את התמורה המקסימלית לכספך, במזרן שישפר לך את איכות החיים!