ישנם הרבה גורמים המשפיעים על הצוואר מאחר וכאבים בצוואר הינם כתוצאה מפגיעות רציניות באיבר זה , פגיעות כאלו נגרמות לרוב מסיבות שונות .  הסיבות המשפיעות וגורמות לכאבי צוואר :

  • המתח או הלחץ על השרירים — שימוש יתר בשרירי הצוואר , שרירים קדמיים ואחוריים .

   ברגע שהגוף מבצע תנועות שמצריכות שימוש יתר בשרירים כמו ישיבה ממושכת ומעייפת מול מחשב וכסא לא נוח , קריאה בעת שינה , מצב של שכיבה על כרית בצורה לא נוחה שמקשה על שרירי הצוואר וההתכופפות קדימה או אחורה , וכו' … תנועות אלו משפיעות לרעה על שרירי הצוואר ובמיוחד בחלקו האחורי של הצוואר.

  •  דלקות מפרקים — הצוואר כמו כל מפרק אחר בגוף האדם . דלקת במפרק הצוואר נחשבת ומתפקדת כמו כל דלקות המפרקים האחרים , סוג דלקת כזו עלול לגרום לכאבים חזקים ותחושת דקירות חזקות שמפריעות באזור של הדלקת .
  •  פריצת או פקיעת דיסק פנים חוליות – ככל שהאנשים מתבגרים החומר (הסחוס) אשר נמצא בין חוליות עמוד השדרה הולך ונעלם לאט לאט , ביציאתו מבין החוליות לאזור של השרירים והעצבים גורם לתופעת כאב ולחץ על השרירים  , בהיעלמותו של חומר זה החוליות נהיות יותר קרובות אחת לשנייה והחיכוך ביניהן מתחזק וגובר דבר המסביר תחושת הכאב החזק מאד אשר לפעמים לא נסבל  ….
  • פגיעות שונות – כמו כל איבר אחר בגוף האדם. הצוואר יכול להיפגע מגורמים חיצוניים שונים , כמו פגיעה מתאונות דרכים , נפילה פתאומית וכו' … אשר דחיפה חזקה ו"טלטול" ראש בצורה אגריסיבית ופתאומית יכולה לגרום למתיחה בשרירי הצוואר בצורה לא תקינה , דבר שיגרום לכאבים חדים שמצריכים טיפולים שונים כגון ניתוח, טיפול בכאב, לפעמים קיבוע וכדומה.

"הצוואר"זהו איבר המכיל הרבה מבנים אנטומיים חיוניים החשובים מאד בשל תפקידם בגוף האדם. אשר מכיל חלק של מערכת הנשימה , חלק מעמוד השדרה , והחשוב ביותר שהוא מזין את כלי הדם שמספקים דם למוח . כמובן , חשוב לדעת שפגיעה בצוואר אינה כוללת או גורמת סיבוכים ונזקים למבנים החיוניים האלו , כמו שבר בחוליות , שבר בעצמות, נזק לעמוד השדרה או נזק בכלי הדם .