בעולם הרפואה, ישנן לא מעט בדיקות חשובות המסייעות לרופאים לאבחן שברים באחד מאיברי הגוף או כל מיני בעיות שונות באיברים פנימיים. בדיקות אולטרסאונד ורנטגן הינן בדיקות הדמיה לא פולשניות, אשר בעזרתן ניתן לבחון לא מעט איברי גוף בצורה עמוקה ומהותית יותר. בדיקת הרנטגן לדוגמא משמשת לרוב עבור מציאת שברים ובדיקת מראם התקין של איברים שונים, בכדי לבחון אם קיימתן/ בעיה כלשהי בהם, במידה והם נראים אחרת מכפי שהם אמורים להראות.

מהי בדיקת רנטגן ומתי יש צורך לבצע אותה?

בדיקת רנטגן הינה בדיקת הדמיה לא פולשנית. במהלך בדיקה זו, בעזרת קרינה חשמלית אלקטרו מגנטית החודרת לגוף ומהמכשיר ויוצאת ממנו חזרה, ניתן לבחון את מצבם של עצמות שונות בגוך, של הריאות, של איברים פנימיים ועוד. התמונות אשר נראות בבדיקת הרנטגן הינן תמונות בשחור ואפור המצביעות על צפיפות האיברים הגופניים. בדיקת רנטגן מבצעים בכל מיני מצבים כגון: כאשר יש חשש לסדק או שבר כלשהו באחת מהעצמות בגוף, כאשר יש חשד שישנה בעיה כלשהי באחד מהאיברים הפנימיים בגוף ורוצים לבחון את מראה האיבר הזה, בכדי לבצע המשך בירור במידת הצורך, לצורך בדיקת הריאות אשר אמורות להיות מלאות אוויר בצילום זה ובמידה והן נראות כחסרות באוויר באופן כלשהו זהו דבר היכול להצביע על מחלת ריאות כלשהי ועוד. בדיקת הרנטגן מתבצעת על ידי מכשיר מיוחד. את הבדיקה יכול לבצע טכנאי רנטגן המתעסק בתחום זה באופן טכני בלבד. את התוצאות, אמור לקרוא רדיולוג הבקיא וממומחה בתחום הרנטגן והאולטרסאונד, בכדי לדעת האם ישנה בעיה כלשהי המתבטאת בצילומי הרנטגן.

בדיקות רנטגן עד הבית

מכיוון שישנם לא מעט אנשים מוגבלים וקשישים, אשר לא יכולים להגיע אל המרפאה בכל פעם שיש חשד כי אחת העצמות בגופן נשברה או נסדקה אופן כלשהו או כאשר יש צורך לבחון מראה איבר פנימי שלהם מכל סיבה שהיא, כיום ישנו שירות הנקרא: שירותי רנטגן עד הבית. שירות זה כולל טכנאי רנטגן אשר יגיע עד אליכם, יבצע את הבדיקה ולאחר מכן, יעביר אותה לרדיולוג מומחה ומוסמך אשר יבחן את תוצאות הבדיקה היטב ויעניק להן פירוש רפואי.

מתי כדאי להיעזר בבדיקת רנטגן עד הבית?

כאשר מדובר באדם קשיש או מוגבל, אין ספק שבדיקת רנטגן עד הבית בכל מקרה שיש לו צורך בה, היא ללא ספק הדבר האידאלי עבורו. בדיקה זו בביתו, יכולה לסייע באבחון בעיות שונות המפריעות לו, מבלי שהוא יאלץ לעבור פרוצדורה ארוכת טווח של הגעה למרפאה, המתנה בתור ועוד. כמו כן, אדם אשר יש לו סיכון בחשיפה לחיידקים והוא חושש להגיע לקופת החולים מפני חשש לזיהום כלשהו, יכול להיעזר בבדיקה זו והיא גם מהווה את הפתרון הטוב ביותר עבורו בלא מעט מקרים.

כיום, שירותי בדיקת רנטגן עד הבית, הינם שירותי יעילים וחשובים מאוד, עבור אוכלוסייה רבה.