תחום האורטופדיה מטפל בסוגים שונים של כאבים ובעיות, כמו בעיות גב, כאבי ברכיים ועוד. אפוסתרפיה היא טיפול רפואי לא ניתוחי ולא תרופתי, שהוכח במחקרים רבים כיעיל לכאבי ברכיים וכאבים אורטופדיים אחרים. טיפול אפוסתרפיה מתבצע עם מערכת הליכה ייחודית, אשר מתרגלת את השרירים שסביב הברכיים ומרחיקה את העומס מהמפרק עצמו. אפוסתרפיה היא שיטה ייחודית, אשר מתבצעת במהלך היום, תוך פעילות שגרתית הן בבית והן במקום העבודה, כך שנוח לתרגל אותה וקל לחזור באמצעותה לתפקוד מלא.

למי מתאימים טיפולי אפוסתרפיה?

אנשים הסובלים מכאבי ברכיים וכאבים אחרים שבתחום האורטופדיה יכולים ליהנות מטיפולי אפוסתרפיה. מרבית הכאבים מסוג זה מופיעים יחד עם עומס יתר במפרקים ותת פעילות של השרירים שסביב המפרקים. אפוסתרפיה מחזקת את השרירים הללו, מפחיתה את העומס מהמפרקים וכך מעלימה את הכאבים. אפוסתרפיה יעילה במקרים כמו שחיקת סחוסים אשר מובילה לכאבי ברכיים; קרע ברצועה של הברך; כאבים בגב התחתון; פריצת דיסק; פגיעות בקרסוליים; דורבן; בעיות ירכיים כתוצאה משחיקת סחוסים; שיקום לאחר פגיעות ספורט שונות; שיקום לפני וגם אחרי ניתוחים של החלפת מפרקי ברך או ירך; ועוד.

כיצד מתבצע הטיפול?

אפוסתרפיה, כאמור, מתבצעת באמצעות מערכת הליכה טכנולוגית ייחודית, שפותחה על ידי רופאים ישראליים, שעוסקים בתחומים של אורטופדיה ושל רפואת ספורט. המערכת מורכבת משתי יחידות קמורות, ביו-מכאניות, שמוצמדות לסוליה של נעל המיוחדת למטרה זו. המערכת הזו מאפשרת לגוף לשנות את המנח שלו למנח מותאם אישית אשר מתאים למצב הרפואי האישי, ומאפשר חלוקה נכונה של העומסים לאורך הרגל, בין הקרסול, הברך והירך, כמו גם הגב. השינוי הזה מפחית את העומס מן האזור הפגוע, וכך מפחית כאבי ברכיים וכאבים באזורים אחרים ברגל או בגב התחתון. את המערכת מפעילים במשך כשעה ביום, בזמן ביצוע של פעולות שגרתיות קימה, הליכה, עמידה וכדומה. כך, ללא צורך בלמידה או בתרגול בזמנים מיוחדים, ניתן ללמד את הגוף דפוסים חדשים של תנועה, מבלי לגרום כאב או אי נוחות, ומבלי להגיע לזמני טיפול ייחודיים.